کیوبیس یا اف ال استودیو ؟

 کیوبیس یا اف ال استودیو ؟ (کدام بهتر است )
.
هر روز چندین بار این سوال رو از ما میپرسن که” آقا اف ال استودیو بهتر است با کیوبیس .”
.
دوستان عزیز . در جواب باید بگم که همه ی نرم افزار های آهنگسازی معروف از یک سیستم برای ورود و خروج صداها استفاده میکنن. که مهمترین اصل همین کیفیت خروجی است . پس همشون مشابه هم عمل میکنند . خوب از این مسئله که بگذریم میرسیم به این سوال که : محیط کار یا WORKSPACE کدام یک بهتر است ؟ خب این قسمت بستگی به خود شما داره . که با کدوم راحت ترید . شما میتونید هر دو نرم افزار را در ویندوز خود داشته باشید و به هرکدوم که بیشتر جذب شدید میتونید با اون شروع کنید . ولی در مورد دو DAW معروف اف ال استودیو و کیوبیس به نظر من یک تنظیم کننده باید به هر دوی این نرم افزارها مسلط باشه . و از لحاظ سرعت یادگرفتن ، هردو شبیه هم است . من با هر دو این نرم افزارها سالها کار کردم و در این مدت هیچ ترفندی را نمیشناسم که در یکی از اینها بشه انجام داد و در دیگری نشه . یعنی هر کاری و ایده ای که در سر دارید به هر دو نرم افزار کیوبیس و اف ال میشه انجام داد. از ریتم سازی گرفته تا اتومیشن ، وکال ، میکس و مسترینگ و غیره… هردو، همه ی VST ها رو ساپورت میکنن. سرعت لود در اف ال بیشتر است . در عوض کیوبیس محیط خوبی برای ضبط وکال داره . اف ال استودیو برای یک شروع خوب و با انگیزه میتونه عالی باشه . در عوض فعلا کیوبیس عمومی تر است. اف ال برای موسیقی الکترونیک راحت تر است در عوض کیوبیس برای موسیقی ارکسترال میتونه بهتر باشه . همه اینها چیزی بود که شخصا تو این سالها به صورت تجربی کسب کردم . ممکنه دوستان دیگه نظر متفاوف داشته باشند.

نتیجه :

1- به نظر من اگه شما تازه میخواهید وارد این عرصه بشید با اف ال استودیو شروع کنید و کم کم که راه افتادید میتونید بعدا خیلی راحت به کیوبیس هم وارد بشید. چون اف ال استودیو برای شروع خوبه و میتونه از علاقه ی شما سریع تر برای پیشرفت تون استفاده کنه .
2- و اگر شما قبلا فقط با FL کار میکردید به نظرم حتما کیوبیس رو هم تجربه کنید و خیلی راحت میتونید باهاش ارتباط برقرار کنید. چون کیوبیس برای هر تنظبم کننده ای یک نیاز است که به علت عمومی بودن کیوبیس ،حتما باید یاد گرفته بشه . شاید با هم فرقی نداشته باشند ولی حداقل جهت وجه ی کاری هم شده لطفا سعی کنید هر دو را یاد بگیرید.
3- اگر شما فقط با کیوبیس کار میکردید . به علت به روز شدن کار و استودیوتون حتما یک نرم افزار جدید مثل FL STUDIO یا BITWIG STUDIO رو به کیوبیس اضافه کنید .

معرفی محصول :

اخیراً تو بازار ایران محصولات زیادی در رابطه با آموزش تنظیم و آهنگسازی ارائه شده . شاید اولین نگرانی شما از قیمت محصولات باشه . باید بگم که اگر واقعا به این کار علاقه دارید و میخواهید حرفه ای کار کنید . باید از محصولات سطح بالا استفاده کنید که در یک دوره ای کوتاه بتونه باعث بیشرفت بشه . پس در این زمینه نباید خساست یه خرج بدید . که مجبور بشید سالها از عمر گرانبها رو در اینترنت دنبال آموزشهای رایگان بی مورد و اشتباه که مسیرتان رو دورتر میکنه باشید . پس بذارید خیالتونو راحت کنم و چهار تا محصول متفاوف براتون معرفی میکنم که به صورت تصویری و به زبان فارسی خیلی واضح و شفاف آموزش داده شده . که من شخصا از روش تدریس شان خیلی خوشم اومد . مطمئا در یک زمان کوتاه میتونه خیلی سطح تون رو بالا ببره .
.
1. آموزش فارسی و تصویری اف ال استودیو مقدماتی :
http://shop.negare.ir/fl-studio-pro/

خرید محصول

2. آموزش فارسی و تصویری اف ال استودیو پیشرفته :
http://shop.negare.ir/learning-fl-studio/

خرید محصول

3. آموزش کاربردی و عملی نرم افزار کیوبیس مقدماتی :
http://shop.negare.ir/آموزش-کاربردی-و-عملی-نرم-افزار-کیوبیس/

خرید محصول

4. آموزش کاربردی و عملی نرم افزار کیوبیس پیشرفته :
http://shop.negare.ir/آموزش-کاربردی-و-عملی-نرم-افزار-کیوبیس-2/

خرید محصول

سوالات خود رو در قسمت کامنت ها مطرح کنید تا جواب داده بشه .

…………………………………………………………………………………………..