5 نکته مفید برای افرادی که به تازگی گیتار زدن را شروع کرده اند

یادگیری یک ساز جدید می تواند وحشتناک و  دلهره آور باشد. شما  احتمالا یک روزی تصور میکردید که نواختن گیتار  کاری بسیار ساده است. افراد بسیاری میتوانند این کار را انجام دهند، بنابراین برداشتن یک گیتار و نواختن آن در ابتدا امری ساده به نظر میرسد، اما کم کم متوجه میشوید که آنقدر هم که تصور میکردید کار ساده ای نیست! اگر این 5 موردی را که در زیر به آنها اشاره خواهیم کرد را رعایت کنید در پیشرفت سریع شما بسیار موثر خواهند بود.

نکته اول : نترسید

اولین نکته ای که میتوانیم به هر نوازنده ای که به تازگی گیتار را شروع کرده گوشزد کنیم این است که نترسد. منظورمان این است که در ابتدا نباید از خراب کردن بترسد. هر کس از یک نقطه ای شروع میکند. ممکن است به اطراف خود نگاه کنید و افرادی را ببینید که سریعتر از شما پیشرفت کرده اند. اما اگر به تمرین کردن ادامه دهید و از اشتباهات خود درس بگیرید هر روز پیشرفت و بهتر شدن خود را حس خواهید کرد.

نکته دوم : نحوه شروع خود را انتخاب کنید

در شروع یادگیری گیتار دو روش مختلف وجود دارد. یک روش آموختن آهنگهای ساده و پایه ای گیتار است و روش دیگر یادگیری گامها، تئوری موسیقی و تکنیک های نوازندگی است. هر دو روش نکات مثبت و منفی خود را دارند و به خود فرد بستگی دارد که کدام را ترجیح میدهد. اگر فردی هستید که به راحتی خسته و نا امید میشوید بهتر است با آهنگهای ساده شروع کنید. نوازندگی برای دیگران و بلد بودن آهنگهای واقعی به جای نواختن فرضاً گام سل ماژور به شما حس بهتری میدهد.

نکته سوم: کمک بگیرید

کمک خواستن هیچ ایرادی ندارد. میلیون ها نفر در سرتاسر دنیا گیتار میزنند، و هیچ دلیلی ندارد که شما از کمک خواستن بترسید. مطمئن باشید موزیسین های بسیاری در اطراف محل زندگی شما وجود دارند که از کمک کردن به شما بسیار خوشحال خواهند شد. تنها کاری که لازم است بکنید درخواست کمک و سوال کردن است. آنها هم یک روزی در جایگاه شما بوده اند و کاملا شما را درک میکنند.

نکته چهارم: برای دیگران بنوازید

وقتی یک آهنگ را که دوستش دارید یاد میگیرید آن را برای سایر افراد اجرا کنید! حتی اگر امروز بسیار عالی نیستید مطمئناً روزی خواهید بود. افرادی که برایشان گیتار میزنید به دو دسته تقسیم میشوند: افرادی که در موسیقی استعداد خاصی ندارند و تصور میکنند که شما بسیار خوب مینوازید، و افرادی که خود موزیسین هستند و به شما کمک خواهند کرد که بهتر شوید.

نکته پنجم: پشتکار داشته باشید

رها کردن هر کاری بسیار ساده است. باید با پشتکار ادامه دهید تا نتایج خوب بگیرید. مطمئن باشید نتایج خوب همان اولین بار که گیتار را در دست خود میگیرید و مینوازید به سراغ شما نمی آیند. تا وقتی که انگیزه دارید و موارد بالا را رعایت میکنید با سرعت بسیار زیادی پیشرفت خواهید کرد!