مصاحبه کمپانی ایمیج لاین با مهران عباسی

Fruity Loops Studio که در بسیاری از موارد به نام مخفف خود، اف.ال، شناخته می گردد نرم‌افزاری است که توسط شرکت بین‌المللی بلژیکی Imageline از سال ۱۹۹۸ پا به عرصه وجود نهاده و از آن زمان تا کنون بدون هیچ وقفه ای، یاری گر دوستداران موسیقی بوده است.این استودیوی موسیقی به جهت ویژگی های خود و در بسیاری از موارد، با ویژگی های نوآورانه خود، در لیست استودیوهای حرفه ای موسیقی قرار می گیرد. (از جمله استودیوهای دیگر : Cakewalk Sonar , Steinberg Cubase , Nuendo , Ableton , Reason,MAGIX,MIXCRAFT).

تا به اکنون ( سال 2015 میلادی ) 12 ویرایش متفاوت به طور اصلی( به علاوه چندین ویرایش متفاوت به عنوان به روز رسانی، و در پاره ای موارد، دارای تغییرات نسبتاً اساسی ) از این استودیوی حرفه ای برای ویندوز و لینوکس و دو ویرایش متفاوت برای iOS و یک ویرایش برای آندروید به بازار آمده است و آخرین ویرایش آن تا به امروز (برای ویندوز) Fl Studio 12 می باشد.

درادامه مصاحبه وب سایت این شرکت را با مهران عباسی به عنوان یکی از کاربران حرفه ای و تائید شده از طرف این کمپانی بزرگ را می خوانید

ما برای اولین بار مهران را در تالار مجازی Epic Sound recreation که یکی از بخش های انجمن آنلاین کمپانی ایمیج لاین است مشاهده کردیم. از همان بدو عضویت مهران در تالار شاهد استعداد او در پاسخ های کلیدی به پرسش های کاربران انجمن در رابطه با انواع شکل های موسیقی الکترونیک بودیم . برای مثال می توانید به این مطلب نگاهی بیاندازید. به نظر می رسید مهران به تمام ملزوماتی که برای ساخت آهنگ ارائه می شد دسترسی داشت و هیچ چیز نمی توانست سد راه او در رسیدن به هدفش شود. او تمام صداهای موجود در ترک هایش را خودش می ساخت. در مدتی کوتاه بعد از این ما از مهران برای پیوستن به گروه ایرانی تیم آلفا تست دعوت گردیم. او تولیدات جالب توجه زیادی داشته و ما بر این شدیم تا مصاحبه ای برای طرح برخی سوالات معمول با او داشته باشیم :

لطفا در مورد خودت و موسیقی بگو

نام من مهران عباسی است و اصالتا ایرانی هستم همونطور که احتمالا خودتون می دونید در ایران کلوپ رقص دیسکو بار یا هرمحل عمومی که در آن از موسیقی الکترونیک لذت ببرید وجود ندارد . من در تمام استایل های موسیقی الکترونیک کار کردم و در حال حاضر روی میکس و مسترینگ صدا کار می کنم . تمام سعی من ارائه موسیقی الکترونیک درست به مخاطبانم در ایران بود . باور می کنید که در ایران با جمعیت 70 میلیونی ما شاید تنها 7 موسیقی دان الکترونیک داشته باشیم ؟

من برای حغظ ارتباط در جمع بزرگان موسیقی جهان تلاش زیادی کرده ام. برخی از استایل هایی که روی آن ها سابقه کار داشته ام عبارتند از :

HOUSE, PROGRESSIVE HOUSE, TRANCE, DUBSTEP, ELECTRO HOUSE, CHILOUT, & etc.

در ایران من به عنوان یکی از بهترین رمیکس کنندگان شناخته میشوم . (ایمیج لاین : ما تائید می کنیم) من سه موزیک ویدئو در خارج از کشور تولید کرده ام و اگرچه ممکن است طرفدار زیادی را به خود جلب نکرده باشد اما من عاشق ساخت و پخش آنها بوده ام.

طرافدارانم همیشه حامی و پشتیبان من در پیشرفتم بودند و بابت این موضوع از تک تک آن ها سپاسگذارم.

ما اطلاع داریم که در ایران محدودیت هایی برای کار موزیک وجود دارد با این وجود شما چطور کار می کنید؟

من همیشه خوشبین بوده ام و فکر می کنم اتفاقات خوبی برایم رقم می خورد. همانطور که اشاره کردید مشکلات زیادی در ایران وجود د ارد ما با مشکلات ناشی از تحریم روبرو هستیم و ارزش پول ما دچار افت شده است و حتی در هر زمان احتمال قطع ارتباطات خارجی ما نیز وجود داشت. ما برای هر چیزی باید چندین برابر هزینه می کردیم حتی برای برخی کارهای خارج از چهار چوب جریمه های سنگین و دقیقی وجود دارد در این شرایط من بسختی کار میکنم تا بتوانم هر روز بهتر شده و خودم را در سطح موسیقی بین الملل حفظ کنم چون اعتقاد دارم آینده من امید بخش راه سایر موزیسین های الکترونیک ایرانی است و البته در حال حاضر من به یکی از بزرگترین رویاهام که همکاری با کمپانی ایمیج لاین بود دست یافته ام.

چطور به سراغ ا ف ال استودیو آمدی و از اولین احساست در برخورد با برنامه بگو

وقتی که من سیزده سال پیش کارم رو به عنوان طراح وب شروع کردم هیچ نرم افزار پیشرفته آهنگسازی در دسترس نبود و همیشه به این موضوع که بتونم چیزی که در ذهن دارم رو در قالب یک موسیقی ارائه کنم فکر میکردم تا اینکه با گرفتن یک CD از یکی از دوستانم همه چیز در زندگی من تغییر کرد.

داخل آن CD یک پوشه با نام Fruity Loops – Version 3.1 وجود داشت بعد از نصب برنامه از اینکه رویاهایم به حقیقت پیوسته بود کاملا حیرت زده شده بودم. به یاد دارم که همون لحظه بهترین تصمیم زندگی ام را گرفته ام (ترجمه کل مطلب توسط گروه ترجمه شرکت نگاره انجام شده است)

برای ما از نرم افزار و سخت افزار آهنگسازی که مورد استفاده داری بگو

من همیشه سعی کرده ام بهترین پروژه های خودم رو از امکانات خود اف ال استودیو استفاده کنم برای من استفاده از پلاگین های “SYTRUS”, “3XOSC” & “WASP” واقعا لذت بخش است.

در حال حاضر بیش از 90 درصد پروژه های خودم رو تنها با پلاگین های داخلی اف ال استودیو انجام میدم و سینتی سایزرهای موردعلاقه من این ها هستند :

“HARMOR, TOXIC, SYTRUS, HARMLESS, 3XPSC, WASP, SAKURA & etc.”

من عاشق کار با ابزار Slice X هستم و اعتقاد دارم بهترین ابزار برش فایل های صوتی همین Slice X در برنامه ا فال استودیو هست.

بارها در انجمن ا ف ال استودیو ثابت کرده ام که هرکسی با نرم افزار ا ف ال استودیو با توجه به هزینه کم و به علت مصرف پایین CPU و رم و سرعت بالای پردازش می تونه بهترین کارها رو تولید کنه . قالب پروژه های من بین 30 تا نهایت 45 درصد مصرف سی پی را گزارش میکنند با حداکثر 600 مگابایت رم

سرعت انجام کار در ا ف ال استودیو هم نکته دیگری در مزیت دادن این برنامه است برای مثال ساخت یک لوپ در ا ف ال استودیو تنها 10 ثانیه زمان احتیاج داره در صورتی که در سایر نرم افزارهای مشابه دو تا سه برابر بیشتر زمان صرف می شود. همونطور که خودتون می دونید این روزها مسئله زمان از مهمترین چیز هاست و اف ال استودیو این مسئله را بخوبی پوشش می دهد.

در رابطه با سخت افزار باید بگم من به علت گران بودن سخت افزار در ایران سخت افزار صوتی زیادی ندارم من فقط یک میدی کنترلر بهرینگر همراه با کارت صدای ام اودیو (M-Audio 410 FIRE WIRE) و اسپیکر مانیتور یاماها (YAMAHA HS 80) همراه با یک ساب ووفر را دارم (HW10)

آیا لینکی برای معرفی به هوادارانتون دارید ؟

http://www.facebook.com/likemehranabbasi

http://www.soundcloud.com/mehranabbasi

برگرفته از سایت کمپانی ایمیج لاین

منبع : اینجا کلیک کنید