بعد از والیبال اینبار درخشش ایران در مسابقات جهانی گروه های کر موسیقی

گروه کر آوازی تهران به رهبری میلاد عمرانلو که به منظور شرکت در هشتمین فستیوال جهانی گروه های کر جهان به کشور لتونی سفر کرده بود موفق به دریافت دو مدال طلا و یک مدال نقره این رویداد جهانی شد.

پدرام طهماسبیان مدیر برنامه گروه کر آوازی تهران گفت: گروه آوازی تهران به رهبری میلاد عمرانلو در دو شاخه mix chamber choir و folklore دو مدال طلای مسابقات و در شاخه popular choral music مدال نقره را دریافت کردند. وی افزود: هشتمین دوره مسابقات جهانی گروه های کر از 18 تا 22 تیر با حضور 480 گروه از بیش از 60 کشور دنیا در شهر ریگای کشور لتونی در سه شاخه مختلف برگزار که گروه کر آوازی تهران موفق به دریافت رتبه در هر سه بخش شد و توانست افتخاری دیگر را برای موسیقی ایران بیافریند.
طهماسبیان در ادامه با اشاره به افتخارات دیگری که گروه کر آوازی تهران در رویدادهای بین المللی کسب کرده است، توضیح داد: کسب مدال طلای بخش mixed choir در مسابقات آسیایی کر در کشور کره جنوبی، مدال نقره بخش فولک در مسابقات آسیایی کره، مدال طلای یازدهمین جشنواره موسیقی محلی europe and its songs در اسپانیا، مدال طلا در بخش موسیقی محلی جشنواره riva del garda در ایتالیا، حضور در جمع 50 گروه اول برتر دنیا در شاخه موسیقی فولک گروه های کر جهان، مدال نقره در بخش فولکلور و دو مدال برنز در بخش های پاپ و گروه های کر مجلسی در ششمین دوره مسابقات جهانی گروه های کر در کشور چین، عنوان مقام دوم بخش موسیقی پاپ و عنوان برگزیده جایزه ویژه انتخاب مردم در پنجاهمین دوره مسابقات بین المللی seghizzi در ایتالیا از جمله افتخارات گروه کر آوازی تهران در دوره های اخیر است.
وی ادامه داد: دوشنبه 30 تیر ماه اعضای گروه کر آواز تهران به کشورمان باز می گردند که بعد از بازگشت به تهران برنامه های متنوعی برای استقبال از این هنرمندان داریم که جزییات آن روزهای آینده اعلام می شود.
براساس این گزارش پیروز ارجمند مدیر دفتر موسیقی وزارت ارشاد هم که همراه با گروه کر آوازی تهران به کشور لتونی سفر کرده در پیامی کسب این مقام بین المللی را به میلاد عمرانلو و گروهش تبریک گفت.
در پیام پیروز ارجمند آمده است: میلاد عزیز و همه دوستان خوب گروه کر آوازی تهران صمیمانه تبریک می گویم و خوشحالم که سعادت بر گردن آویختن مدال طلا را برای میلاد، داشتم. ایران عزیز با داشتن جوانان ارزشمند و توانایی چون شما به خود می بالد. به همه مردم ایران و موسیقی دانان ایران تبریک عرض می کنم.
پیام تبریک کمال تبریزی کارگردان سینما
ضمن تبریک خدمت میلاد عمرانلو و گروه آوازی تهران
آرزو میکنم همواره در راهی که پیش رو دارید موفق و سربلند باشید.
در دورانی که موسیقی به ناحق در برابر هجمه و انتقاد و محدودیت قرار گرفته است کسب موفقیت جهانی گروه آوازی تهران مایه مباهات و افتخار است.
برقرار و پیروز باشید
پیام تبریک استاد نادر مشایخی
کسب دو مدال طلا و یک نقره توسط گروه آوازی تهران در فستیوال جهانی گروه های کر در ریگا پایتخت لتونی مرا بیش از هر خبری خوشحال کرد
خیلی خوشحالم و افتخار میکنم که در کشوری زندگی میکنم که چنین جوانانی در عرصه موسیقی با همت بسیار توانستند این پیروزی را برای ما به ارمغان بیاورند
به میلاد عمرانلو تبریک میگویم و آرزوی سر افرازی برای این عزیز دوست داشتنی دارم
هنرمندان :فاطمه معتمد آریا،سروش صحت،دنیا فنی زاده،هوتن شکیبا و جناب لقمانیان ضمن تبریک برای موفقیت گروه آوازی تهران و جناب میلاد عمرانلو در فستیوال جهانی گروه های کر در لتونی در اینده برای گروه اوازی تهران آرزوی موفقیت کردند
و در پایان سخنی از میلاد عمرانلوروزهاى سختى بود،خيلى تلاش كرديم،خيلى صبر كرديم تا دوباره مايه ى افتخار كشور عزيزمون ايران باشيم.
ممنون از همه ى دوستان عزيزى كه ما رو حمايت كردن،خدا رو شكر ميكنم كه تونستيم سفيران خوبى براى فرهنگ و هنر ايران باشيم
جاى همه ى دوستان و همكاران زحمتكش خودم در رشته كر رو خالى كرديم به اميد روزى كه ما هم مثل كشور چين با ٦٥٠٠ خواننده در مسابقات جهانى حضور داشته باشيم
از همه ى خوانندگان دوست داشتنى گروه آوازى تهران،پدرام طهماسبيان عزيز،عليرضا شريعتى (دستيار رهبر) و آقايان ارجمند و قنبريان و همه ى كسانى كه به ما در كسب اين افتخار بزرگ كمك كرده اند تشكر ميكنم