با کیت سینت Ototo ساز الکترونیکی خود را بسازید
با حداقل قیمت 45 پوند برای بسته ابتدایی

Ototo از کمپانی Dentaku کیت سینتی‌سایزر دست‌ساز است که مدتی سر زبان‌ها افتاده، و در حال حاضر موضوع کمپین Kickstarter می‌باشد. با قطعاتی سرهم نشده و سینت با اندازه یک کاست به عنوان هسته، هدف از این محصول، قابل استفاده بودن برای هرکس و بدون توجه به تخصص الکترونیکی آنها، برای ساخت هر نوع ساز الکترونیکی ِ قابل تصور است.

این بسته شامل یک کیبورد موسیقی می‌شود که با استفاده از گیره‌های کروکدیل می‌توان نت‌های آنرا به هر جسم رسانایی متصل کرد. و در نهایت صداهای مختلفی با این دستگاه قابل تولید است که می‌توان آنرا با اتصال ماژول‌های الکترونیکی به چهار سنسور ورودی تغییر داد.

Ototo از یک سینت و سمپلر داخلی برخوردار است. سینت مونوفونیک بوده و شامل حلقه‌های مدولاسیون و دامنه صدا، یک نوسانگر فرکانس پایین (LFO) و یک فیلتر پایین‌گذر می‌شود. سمپلر قادر به بازپخش تک‌صدای ضبط شده در حاقظه فلش بوده و زیروبمی (pitch) آن نیز قابل تغییر است. همچنین می‌توان از Ototo به عنوان میدی‌کنترلر نیز استفاده کرد.

یُری سوزوکی، از مؤسسان کمپانی دنتاکو می‌گوید: “هدف ما خلق کیتی بود که محاسبات فیزیکی و پروژه‌های تعاملی را برای هرکس ممکن سازد. درگیر کد شدن و فهم الکترونیک می‌تواند برای بسیاری مانع عملی کردن خلاقیت آنها شود – Ototo به هرکس این امکان را می‌دهد تا پروژه‌های الکترونیکی صوتی را با حداقل دانش خود اجرا کنند.”

بسته ابتدایی با قیمت ۴۵ پوند شامل یک بُرد Ototo و ۱۲ گیره کرکدیل و یک راهنما می‌شود. بسته‌های کامل‌تر شامل تجهیزاتی از قبیل سنسورها خواهد بود.

برای اطلاعات بیشتر در مورد این محصول به صفحه آن در وبسایت Kickstarter مراجعه کنید.

منبع: musicradar

ترجمه از : بسامد