نوای «سرزمین» سهراب پورناظری در شهر آمستردام

در پی استقبال قابل توجه هنرمندان و مطبوعات اروپایی از کنسرت «سرزمین» به آهنگسازی و خوانندگی سهراب پورناظری، این کنسرت بار دیگر در اروپا اجرا خواهد شد. این برنامه که در تاریخ بیست و دوم خردادماه در شهر پاریس و در فستیوال «صدا آزاد است»  برگزارشده، سی‌ام خردادماه در شهر آمستردام و در فستیوال هلند روی صحنه می‌رود.

به گزارش روابط عمومی گروه شمس، آلبوم موسیقی «سرزمین» سال گذشته، بر اساس قطعات اجرا شده در این کنسرت و به تهیه‌کنندگی کمپانی فرانسوی آکورد کرایسز در سراسر اروپا منتشر شد و مورد توجه بسیاری از دوستداران موسیقی قرار گرفت.  مجله فرانسوی «تلراما» درباره این اثر که موفق شده امتیاز چهار را کسب کند، نوشت: «آلبوم نیشتیمان که در زبان کردی به معنای سرزمین مادری است کیفیت بالایی دارد، اما درخشان‌تر از آن، گرد هم آمدن و همبستگی هنرمندانی از کشورهای مختلف کرد زبان است که تلاش می‌کنند میراثی مشترک را با روش‌هایی نوین و متفاوت عرضه کنند. سهراب پورناظری و گروهش با این آلبوم، سنت و موسیقی کرد را باظرافت و توازن کامل به گوش همگان رسانده‌اند.»

لازم به ذکر است در رده‌بندی این مجله امتیاز چهار بیشترین امتیازی است که یک اثر  موسیقی می‌تواند کسب کند.

پروژه سرزمین که کار مشترکی از سهراب پورناظری و حسین زهاوی است، پیش‌ازاین در شهرهای مختلف فرانسه و بلژیک اجراشده است و این بار بعد از اجرا در پاریس برای اولین بار به هلند می‌رود.

در این برنامه حسین زهاوی، نوازنده سازهای کوبه‌ای، کارگردانی هنری پروژه را نیز به عهده دارد. سارا اقلیمی (خواننده)، آرتان تکین (نوازنده سازهای بادی)، رابین واسی ( نوازندگان سازهای کوبه‌ای)، گوران کامیل (نوازنده عود) و لیلا رینالت ( نوازنده کنترباس) دیگر هنرمندانی هستند که در این کنسرت هنرنمایی می‌کنند.